Internetowa drogeria La Rose z 0,5 mln zł od Podlaskiego Funduszu Kapitałowego

Podlaski Fundusz Kapitałowy zainwestował 0,5 mln zł w internetową drogerię La Rose. Środki pozyskane od inwestora La Rose zamierza przeznaczyć przede wszystkim na rozwój oferty asortymentowej.

Umowę podpisano w styczniu 2020 r. na okres 3 lat. Warunki transakcji zostały wynegocjowane indywidualnie, a za podstawę przyjęto formułę finansowania private debt, które fundusz oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom. La Rose zajmuje się w sprzedażą online kosmetyków naturalnych, koncentrując się przede wszystkim na tych pochodzących z Korei Południowej. Spółka jest autoryzowanym dystrybutorem kilkunastu koreańskich marek, m.in. Pyunkang Yul, iUNIK, Heimish, COSRX, Yadah. Drogeria specjalizuje się w segmencie kosmetyków pielęgnacyjnych (twarz, ciało, włosy).

Spółkę La Rose utworzyły w 2016 roku osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży kosmetycznej i logistycznej. Jej model biznesowy opiera się na budowie wysokiej jakości, wyselekcjonowanych kosmetyków do wieloetapowej pielęgnacji skóry oraz szybka obsługa wysyłek do 48h. W ostatnim czasie największą barierą w rozwoju La Rose stała się kwestia finansowania zapasu, który w 95 proc. przypadków wymaga przedpłaty. Potrzebom finansowym spółki nie była w stanie sprostać propozycja banków. Przeszkodą dla uzyskania kredytu w odpowiedniej wysokości była zbyt krótka historia kredytowa oraz brak wystarczających zabezpieczeń. Konkurencyjną ofertę finansowania zaproponował Podlaski Fundusz Kapitałowy, który kieruje się mniej rygorystycznymi zasadami.

– Drogeria La Rose jest szybko rosnącą spółką. Zarząd posiada bogate doświadczenie oraz jasną i spójną strategię dalszego rozwoju. Dla nas to podstawowe warunki, na jakich opieramy współpracę, a zarazem kryteria, jakie musi spełnić firma starająca się o finansowanie. Finansowanie dłużne typu private debt to ciekawa propozycja dla firm, które potrzebują kapitału na rozwój swojej działalności. Jest to forma pośrednia między długiem a kapitałem. Klient ma możliwość pozyskania dużo wyższej kwoty niż pozwala na to bieżąca zdolność kredytowa. Oferta jest tu każdorazowo „szyta na miarę” i bazuje na ocenie potencjału danej firmy. Największe zalety tej formy finansowania to elastyczność w kwestii warunków spłaty oraz zabezpieczeń, ale też zindywidualizowany charakter, przez co, jest to rozwiązanie atrakcyjne, niezależnie od branży – powiedziała Krystyna Kalinowska, dyrektor inwestycyjny w Podlaskim Funduszu Kapitałowym.


Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/la-rose-kosmetyki-internetowa-drogeria-z-0-5-mln-zl-od-podlaskiego-funduszu-kapitalowego