Podlaski Fundusz Kapitałowy jest jednym z najstarszych funduszy venture capital działających w Polsce. Fundusz został utworzony w ramach Polsko-Brytyjskiego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości w 1995 roku, w okresie gdy w Polsce branża venture capital stawiała dopiero pierwsze kroki. Właścicielem PFK jest Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. Początkowe inwestycje zostały zrealizowane na bazie doświadczenia brytyjskich ekspertów, którzy przez pierwsze lata współzarządzali funduszem. Od tamtej pory zrealizowaliśmy kilkadziesiąt inwestycji na łączną kwotę ok. 41 mln PLN oraz z sukcesem zakończyliśmy wiele transakcji, w tym poprzez sprzedaż udziałów na rzecz inwestorów branżowych i finansowych.

Uważamy, że największą wartością każdego projektu są ludzie. Zależy nam na zachowaniu kontroli nad firmą przez dotychczasowych właścicieli, dlatego też zawsze inwestujemy w udziały mniejszościowe. Wspieramy nasze spółki portfelowe swoją wiedzą i doświadczeniem, szczególnie przy podejmowaniu decyzji strategicznych. Wyróżnia nas duża elastyczność w działaniu oraz szybki proces decyzyjny.

 Szukam inwestora

Jeśli zwrot „szukam inwestora” chodzi ci po głowie – to dobrze trafiłeś. PFK może zainwestować w twoją firmę nawet 1,5 mln złotych.